Aktywny wypoczynek w Świnoujściu

W ostatnich latach modne stało się dbanie o zdrowie. Codziennie rano i wieczorami można zobaczyć dziesiątki biegaczy, lokalne siłownie pękają w szwach, a i miejskie ścieżki rowerowe przypominają już raczej międzynarodowe zawody kolarskie. Ta (zdrowa i słuszna) moda ma także przełożenie na sposób, w jaki zaczęliśmy szukać sposobów na spędzenie naszego urlopu.

Świnoujście, podobnie jak inne miasta nastawione na turystykę, szybko podłapało ten trend i stworzyło ciekawą ofertę dla poszukujących aktywnych form spędzania czasu. Jednak w przeciwieństwie do reszty, to miasto może się poszczycić także innymi atrakcjami, związanymi z historią, a także wieloma imprezami kulturalnymi. Także rozmaite noclegi Świnoujścia są o wiele lepsze niż w innych punktach nad polskim morzem. Wystarczy, że wpiszemy do wyszukiwarki internetowej hasło „noclegi Świnoujście” by zobaczyć ofertę noclegową miasta – hotele, schroniska, apartamenty czy pokoje gościnne to tylko jej mała część. Ze względu na położenie geograficzne miasta, mamy tu do czynienia z naprawdę dobrymi warunkami do spędzenia aktywnie czasu.

Dla pieszych biegaczy oraz miłośników nordic walkingu znajdzie się tu kilka dłuższych szlaków turystycznych, gdzie można podziwiać przyrodę Wysp Wolin, Uznam oraz Karsibór. Można też stąd wybrać się na dłuższą podróż do Międzyzdrojów lub niemieckiego Ahlbecku.

Woliński Park Narodowy jest także położony niedaleko od granic miasta może być ciekawym punktem do odwiedzin. Wymienić tu można chociażby Turkusowe Jezioro albo historyczny poligon rakiet V3. Z położenia Świnoujścia będą także zadowoleni rowerzyści, którzy mają tu dostęp do kilku ważniejszych szlaków rowerowych w tym międzynarodowego szlaku nadmorskiego R-10. Dodatkowo oznakowanych jest kilkanaście innych krótszych i dłuższych szlaków, zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie granicy.

Nie musimy się też przejmować transportem własnych rowerów do Świnoujścia, ponieważ na miejscu znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu. Nie można zapominać też o licznych możliwościach spędzenia wolnego czasu nad wodą. Nie jest tu mowa o wypoczynku na pięknej świnoujskiej plaży, ale o aktywnym spędzeniu urlopu. Dla siebie znajdą tutaj coś zarówno miłośnicy żeglarstwa jak i kitesurfingu. Także kajakarze będą zadowoleni ze szlaków kajakowych w okolicach brzegów wyspy Wolin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>