Atrakcje wodne w Darłówku

Darłówko to nadmorska część Darłowa. Jest to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość ta corocznie przyciąga ogrom turystów. Znajduje się tu bardzo czysta i szeroka plaża strzeżona, ale również przepiękne, średniowieczne stare miasto w Darłowie.

Plaża w Darłówku jest podzielona na dwie części – wschodnią i zachodnią. Obie części przedzielone są Wieprzą, która przecina dwudziestokilometrowy pas plaży. Plaża zachodnia jest bardziej zadbana, piaszczysta i strzeżona. Oczywiście jak przystało na nadmorski kurort jest tu również latarnia morska oraz port. Jedną z większych atrakcji jest jedyny w Polsce most rozsuwany, który robi wrażenie. Jeszcze przed modernizacją był to most zwodzony, ale niedawno został przerobiony na most rozsuwany i stał się ciekawą atrakcją turystyczną. Ponadto w centrum Darłowa podczas spaceru po starówce warto wejść do Zamku Książąt Pomorskich, a w nim znajduje się muzeum.

Jeśli chodzi o nadmorskie atrakcje, to warte polecenia są wypożyczalnie sprzętu wodnego. Znajduje się tu również port, który obejmuje rzekę Wieprz, a raczej jej trzykilometrowy odcinek, dzięki temu jest to czynny port przeładunkowy, turystyczny i rybacki. Port wschodni, czyli ten turystyczny najbardziej interesuje turystów, ponieważ to stąd wyruszają rejsy wycieczkowe. W Darłówku Zachodnim możemy obejrzeć zacumowane przy nabrzeżu jachty. Warto również skorzystać z oferty tramwaju wodnego, który kursuje po kanale Wieprzy i łączy właśnie Darłowo z Darłówkiem, ponadto z pokładu tramwaju znakomicie możemy przyjrzeć się całemu portowi. Co ciekawe – statki rejsowe są stylizowane na statki wikingów, starodawny wygląd przyciąga turystów i stanowi przepiękne miejsce do wykonania wakacyjnych fotografii. Również ciekawym elementem wakacji może być rejs na wyspę Bornholm, należącą już do Danii. Rejsy wypływają właśnie stąd – z Darłówka.

Ze względu na swoją popularność i wiele atrakcji turystycznych baza noclegowa nie pozostała w tyle, jest bardzo wysoko rozwinięta [kliknij -> Meteor / Darłówko / noclegi]. Znajdują się tutaj liczne luksusowe hotele, basen, pensjonaty oraz prywatne noclegi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno ten, kto szuka luksusu, ale również osoby chcące zaoszczędzić pieniądze na miejscu noclegowym. Darłówko posiada naprawdę bogatą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>