Gorce – piękno południowej Polski

W Polsce możemy odnaleźć wiele osób, które są zafascynowane pasmami górskimi na terenie naszego kraju. Jednym z najciekawszych miejsc tego typu są Gorce.

Gorce położone są na terenie południowej Polski. Liczne atrakcje turystyczne, malownicze widoki oraz ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe sprawiają, że możemy spotkać tutaj tysiące osób, które chcą spędzić tu swoje wakacje, urlop czy weekend. Ze względu na ten fakt stworzono liczne Punkty Informacji Turystycznej, w których możemy otrzymać wiele wiadomości, które z pewnością ułatwią nam tworzenie planu naszego wypoczynku. Bardzo ciekawą inicjatywą było stworzenie biuletynu z bazą noclegową {info: lista Meteora}, w którym zamieszczono porównanie ofert wszystkich występujących na tym terenie hoteli, pensjonatów czy schronisk turystycznych. Pozwala to na wybranie dobrego miejsca do wypoczynku, które z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania.

U podnóża Gorców zlokalizowane jest przepiękne miasteczko – Mszana Dolna. Powstało ono w czternastym wieku, natomiast prawami miejskimi cieszy się zaledwie od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Miasto to rozciąga się na powierzchni liczącej prawie dwadzieścia siedem kilometrów kwadratowych, na której żyje prawie siedem tysięcy sześciuset mieszkańców. Każdego roku w miejscu tym zatrzymują się tysiące turystów, którzy pragną przemierzyć szlaki turystyczne położone w Gorcach, a przy okazji odwiedzić tutejsze zabytki.

Jednym z najpiękniejszych obiektów na tym terenie jest kościół pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła. Został on wybudowany pod koniec dziewiętnastego wieku. Jego niesamowity neogotycki styl z pewnością zachwyci każdego turystę. Wewnątrz świątyni znajdziemy przepiękne ołtarze boczne oraz malowidła ścienne. Przez miasteczko to przechodzi wiele szlaków turystycznych. Jedna z najczęściej przemierzanych tras oznaczona została kolorem czerwonym i prowadzi z Lubogoszcza aż do pięknej miejscowości Kasiny Wielkiej. Mszana Dolna to miasteczko pełne ciekawych miejsc, wydarzeń kulturalnych oraz atrakcji turystycznych, które sprawiają, że żaden turysta nie może się tutaj nudzić. Gorce to zachwycające góry, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim odwiedzającym to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>