Najciekawsze muzea na terenie Ełku

Co roku wielu turystów staje przed trudnym wyzwaniem jakim jest wybór idealnego miejsca do spędzenia wakacji, urlopu lub weekendu. W Polsce jest wiele miast, które można nazwać w całości zabytkami. Jednym z nich jest Sandomierz [tu na portalu Ustka-Kamery], o którym już Wam opowiadaliśmy. Jednak warto wybrać się do innych zakamarków w naszym kraju. Coraz więcej osób w ostatnim czasie odwiedza Ełk.

Miasto to położone jest na terenie województwa warmińsko–mazurskiego. Jest to stolica przepięknego regionu – Mazur. Każdego roku gości ona ponad 5 tysięcy turystów. Możemy odwiedzić wiele ciekawych punktów, zabytków oraz wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Ze względu na fakt ogromnego zainteresowania tym miejscem, stworzono wirtualne przewodniki turystyczne, w których możemy odnaleźć wiele przydatnych informacji.

Dużym zainteresowaniem cieszą się strony internetowe, na których zaznaczono wszystkie najciekawsze zakątki tego miasta, które koniecznie trzeba odwiedzić. Bardzo przydatną rzeczą jest także zamieszczany kalendarz, w którym zaznaczono najważniejsze wydarzenia kulturalne, które odbywają się co roku. Internetowa baza noclegowa [tu na portalu Meteora], to również miejsce, w którym znajdziemy porównanie cen oraz ofert wszystkich występujących w tym regionie hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych.

Ełk to idealne miasto dla osób, które są miłośnikami historii, kultury lub sztuki. Możemy odwiedzić tutaj wiele muzeów. Jednym z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych jest Muzeum Kropli Wody [tu na portalu Ełku]. Mieści się ono w zabytkowym budynku Wieży Ciśnień, który został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W muzeum tym możemy zobaczyć wiele zachwycających eksponatów, które dotyczą zarówno rozwoju wodociągów, jak i tych, które nawiązują do tutejszych jezior.

Bardzo ciekawym obiektem muzealnym, które koniecznie trzeba znaleźć jest Muzeum Historyczne, w którym znajdziemy wiele ciekawych wystaw oraz różnych eksponatów, które związane są ściśle z modernizacją miasta. Możemy podziwiać tutaj także piękną wystawę obrazów, które przedstawiają tutejsze jeziora oraz malownicze krajobrazy. Te niesamowite dzieła artystyczne z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Udajmy się przy okazji do Muzeum Jeziora w Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym odbywają się zajęcia, na których poruszane są tematy ekologii i ochrony środowiska. Ełk to unikatowe miasto, które mieści w sobie wiele atrakcji turystycznych. Z pewnością przypadnie ono do gustu każdej osobie.

One comment

  1. Lewy pisze:

    Muzea wydają mi się nudne, ale pewnie moja dziewczyna mnie tam zaciągnie, bo jest miłośniczką sztuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>