Parki warte odwiedzenia w Łebie

Ze względu na przepiękne warunki naturalne Łeby, na jej terenie utworzono wiele parków przyrodniczych, które zachwycają turystów niejednokrotnie swoją specyfiką i walorami naturalnymi. A tutejszy pakiet noclegowy  zapewni doskonałe warunki na wypoczynek i relaks.

Park Nadmorski

W centralnej części Łeby znajduje się Park Nadmorski, posiadający rozbudowany system ścieżek, co sprawia, że można na niego łatwo natrafić wędrując praktycznie z każdej strony miasta. Jego najpopularniejszą drogą, jest ta prowadząca na plażę A. Jest to miejsce, które uwielbiają letnicy, gdyż są tutaj wspaniałe warunki na wypoczywanie i spacerowanie o każdej porze dnia. W Parku jest miejsce, by zrobić sobie przystanek, np. przy Łabędzim Stawie, który nazywany jest także Czarnym, ze względu na kolor jaki ma woda w nim osadzona. Nie jest to wynik jej zanieczyszczenia, tylko cienia jaki pada na nie przez wierzby, które go obrastają. Staw mieści się w starym korycie Łeby, a jego powstanie jest związane z budową portu w Łebie, kiedy to południowa odnoga rzeki usypała wał, który spowodował zamknięcie starego ujścia. Podczas drogi wyznaczonej przez park, można przebierać w znajdujących się nieopodal noclegach w Łebie.

Misjonarski Park

Pomiędzy dwoma ulicami- Plac Dworcowy oraz Powstańców Warszawy usytuowany jest park Misjonarzy Oblatów. Mieści się on w okolicach Biblioteki Miejskiej. Często można spotkać tutaj miejscowych Ojców Oblatów, którzy spacerują uliczkami parku zażywając świeżego powietrza o każdej porze roku. Park został odnowiony i zrekonstruowany w kubistycznym stylu oraz wyposażony w ekskluzywne ławki i chodniki brukowane.

Park Jana Pawła II

Z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego w Łebie powstał Park nazywany imieniem Jana Pawła II, który mieści się w pobliżu ulicy Łąkowej, tuż przy kościele świętego Jakuba Apostoła. Datę jego powstania szacuje się na 1999 roku. W tym też czasie został też ubogacony o figurę, stanowiącą część Sopockiego ołtarza papieskiego. Jej wyrób został zlecony w oparciu o projekt profesora Mariana Kołodzieja. Kolejnym atutem tego miejsca jest znajdujący się tam pac zabaw dla dzieci oraz niewielki kompleks sportowy.

Park Słowiński

Na terenie Łeby znajduje się Słowiński Park Narodowy, który został utworzony w latach 60-tych XX wieku. Kilka lat później został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Leży on nieopodal Jeziora Łebsko, które jest trzecie co do wielkości w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>