Pięć atrakcyjnych stron Grzybowa

Co roku miliony Polaków zastanawiają się, gdzie pojechać na wczasy. Ofert na rynku turystycznym jest ogromna ilość. Decyzja z pewnością jest trudna, ale warto rozważyć wybór polskiego Morza Bałtyckiego, a w szczególności leżące w województwie zachodniopomorskim Grzybowo. Ta niewielka miejscowość jest pełna wielu niespodzianek, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego turystę. Oto lista 5 najciekawszych atrakcji Grzybowa i okolic:

1. Molo w Kołobrzegu – prawdopodobnie drugie co do popularności molo w Polsce, tuż po swoim sopockim odpowiedniku. Jego długość wynosi aż 220 metrów, co sprawia, że jest ono najdłuższa tego typu budowlą w kraju. Wszystkie te atrakcje najlepiej zwiedzać przez kilka dni. Tym bardziej że Grzybowo oferuje noclegi w niskich cenach, a baza noclegowa oraz inna niezbędna infrastruktura jest tutaj bardzo dobrze rozbudowana. Większość z wymienionych atrakcji kierowana jest do dzieci, warto więc skorzystać z przywileju dokonania wcześniejszej rezerwacji online czy telefonicznej (–>> np. noclegi Grzybowo – przez Meteor), by mieć możliwość skorzystania z jak najlepszej opcji spania dla rodziców z dziećmi.

2. Muzeum Oręża Polskiego – jest to świetne miejsce, szczególnie dla młodych chłopców. Prezentowane są tutaj militaria ze wszystkich epok od średniowiecza do czasów współczesnych. Na wystawach znajdują się mundury, broń, a nawet całe samoloty lub działa. Do największych bohaterów należą znaleziska z czasów II wojny światowej, między innymi słynna maszyna szyfrująca Enigma.

3. Latarnia Morska – będąc w okolicach Kołobrzegu, nie sposób jej nie zauważyć. Nie jest to bardzo zabytkowy budynek, ponieważ został odbudowany po II wojnie światowej. Nie należy również do wysokich budowli – liczy zaledwie 180 schodków w górę. Niemniej jednak widoki na malownicze krajobrazy i morski horyzont są urzekające oraz zapierają dech w piersiach.

4. ORP Fala – to okręt kołobrzeskiej straży granicznej, który współcześnie może być oglądany przez turystów. W latach 1965-1996 chronił nasze morskie granice.

5. Dziki Zachód w Zieleniewie – to świetna atrakcja dla najmłodszych. Do najciekawszych form spędzania czasu w tym wielkim obiekcie należą: strzelanie z łuku, kowbojska karuzela, ścianka wspinaczkowa, bizon, na którego można się wspinać, place zabaw, dojenie kozy, przejażdżka na wielbłądzie, autodrom, przejażdżka na koniu, trampoliny, kule wodne, nauka tańca kowbojskiego i indiańskiego, labirynt, mechaniczny byk rodeo oraz przejażdżka bryczką. Na terenie "Dzikiego Zachodu" znajduje się wioska indiańska, miasteczko westernowe, mini ZOO, mnóstwo placów zabaw, stajnie, ogród i kuchnia szeryfowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>