Rajskie Mielno

Sesja zaliczona, szkoła zaliczona to najwyższy czas by uciec od miasta i znaleźć odpowiednie miejsce na wypoczynek. Gdzie zatem w tym roku się wybrać? Zagraniczne oferty wakacyjne są dość drogie, chyba że mówimy o Egipcie, albo Tunezji, które pomimo atrakcyjności i ceny nie są zbyt dobrym pomysłem na wakacyjny wyjazd (jest to związane z bezpieczeństwem). Większość z nas marzy o tym by móc popływać w morzu lub też spróbować czegoś nowego. Nie tylko zagraniczne kurorty rozpieszczają nas atrakcyjnością i wysokim komfortem związanym z noclegiem swoich miejsc. W Polsce nie brakuje miejscowości, w których jest lepiej niż na jednym zagranicznym wyjeździe. Dotyczy to także kwater, hoteli czy ośrodków wypoczynkowych usytuowanych w nadmorskich miejscowościach takich jak Mielno (sprawdź możliwości noclegów na Meteorze). 

Jeśli tylko dopisze nam pogoda najpiękniejsza Polska plaża w Mielnie staje się egzotycznym miejscem. Oprócz rozgrzanego piasku, pięknej opalenizny i zachwycającego morza, Bałtyk jest źródłem jodu. Bogate w jod są nie tylko ryby, owoce morza czy sól, ale przede wszystkim powietrze. Innym zbiornikiem wodnym, który znajduje się na terenie Mielna jest jezioro Jamno. Jego średnia głębokość wynosi około 1,4 metra. Obok jeziora znajduje się parę wypożyczalni sprzętu wodnego. Zatem by uniknąć monotonnego opalania się, można skorzystać z rowerów wodnych, łodzi wiosłowych czy też motorówek by móc udać się w rejs po tafli jeziora.

W Mielnie co prawda nie spotkamy palm, ale za to możemy wybrać się na spacer Aleją Lipową. Jest to droga, która biegnie z Mielna do Mielenka, a po obu jej stronach rosną ponad 150 letnie lipy. Dzięki dużej ilości drzew latem spacerując możecie ochronić się przed palącym słońcem. 

Od zawsze w Mielnie jest pomnik jelenia. Jest on sympatycznym akcentem na terenie gminy. Został ufundowany przez jednego z mieszkańców w podzięce za udane polowanie. Będąc tutaj konieczna jest pamiątkowa fotografia. Godnym uwagi jest także pomnik morsa. Jest on symbolem organizowanych co roku w Mielnie Międzynarodowych Zlotów Morsów, na których goszczą miłośnicy zimowych kąpieli.  

One comment

  1. Paulinka pisze:

    W Mielnie super, są atrakcje, jest co zjeść, ogólnie wypad na duży plus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>