Z Zawoi na Babią Górę

Jeśli chcemy aktywnie wypoczywać, to powinniśmy wybrać się na Babią Górę, która jest najchętniej odwiedzanym miejscem w Beskidach. Świetną bazą wypadową może być Zawoja, w której się zatrzymamy i wyruszymy w naszą wędrówkę.

Babia Góra oferuje turystom przepiękne widoki, których nie znajdziemy praktycznie nigdzie indziej. Tu naprawdę można wypocząć, zapominając o problemach życia codziennego. Oddajemy się po prostu w całości przyrodzie. Babia Góra znajduje się na wysokości 1725 metrów n.p.m. Warto ją odwiedzić, a przy okazji zajrzeć do schroniska, które znajduje się na trasie do niej prowadzącej. Babia Góra to jednak nie jedyna atrakcja, jaką możemy zobaczyć, zatrzymując się na urlop w Zawoi.

Na pewno będąc w Zawoi, nie raz będziemy wędrować po górskich szlakach i ścieżkach. Warto wybrać się więc w rejon rzeki Skawica. Jest to piękny górski potok. Trzeba zaznaczyć, że jego długość to ponad 23 kilometry. Turyści, którzy wędrują po Zawoi i jej cudownych okolicach, bardzo chętnie zatrzymują się nad tą rzeką i wypoczywają tutaj. Jest ona naprawdę przepiękna, a szum, jaki tworzy, uznawany jest przez wielu za najładniejszą melodię.

Zawoja – naturą, jaka znajduje się na jej terenie po prostu zachwyca. Przyjezdni są zadowoleni z wypoczynku w tej miejscowości, a coraz częściej powracają tutaj w różnych porach roku. Świadczy to o tym, że Zawoja może z czasem zacząć konkurować z innymi górskimi miejscowościami wypoczynkowymi. Czy warto się tutaj zatrzymać? Jak najbardziej warto i chyba nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W Zawoi jest nieduża baza noclegowa [szczegóły: Zawoja wolne noclegi], która może z czasem zostanie rozbudowana, gdy zacznie do niej przyjeżdżać więcej turystów. Zresztą już widać zwiększoną popularność tej miejscowości. Noclegi są jednymi z tańszych ofert noclegowych w górach. Nie ma tu niestety hoteli czy moteli. Mamy jednak niewielkie pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne. Niektórzy mieszkańcy decydują się na wynajem swoich prywatnych kwater, po to, aby dorobić co nieco i podreperować swój domowy budżet. Na atrakcyjności tej miejscowości zyskują więc i mieszkańcy, i turyści, którzy mogą za niewygórowaną cenę obcować z naprawdę przepiękną przyrodą.

Korzystajmy więc z możliwości wypoczywania w Zawoi, póki nie jest jeszcze tak popularna. Z czasem wypoczynek tu może być utrudniony, a na pewno będzie znacznie mniej czarujący niż teraz, gdy jest tu stosunkowo niewielu turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>